kus me asume avamisajad +372 6279020
  • English
  • Eesti
  • Finnish
  • Russian

Olde Hansa sündmused

Olde Hansa
sündmused

Meelelahutus Olde Hansas

Keskajal ei tähendanud pidusöömaaeg sugugi lihtsalt vatsatäitmist, vaid peamine põhjus oli ikkagi kas rahu sõlmimine, abielu kokkuleppimine, kontrahtide tegemine või mõni muu sobimus. Sinna juurde oli kaasatud igasugu koomuskitegijaid, muusikuid ja näitlejaid. Nii ka Olde Hansas.

Olde Hansa Musicus…

aastaringselt

Teisipäevast pühapäevani on siin trubaduurid (kella 19.00st kuni 21.00ni), kes esitavad keskaegsetel pillidel nagu näiteks hurdy-gurdy, fiidel, torupill ja flöödid, 15. sajandil tegutsenud heliloojate loomingut. Kuulda saab muuhulgas armastuslaule, mis on kirjutatud vana Prantsusmaa kõige viljakama ja suurema helilooja Guillaume de Machaut poolt XIV sajandi alguses. Samuti lugusid vanast Pärsiast ja Armeeniast. Esitamisele tulevad ka haruldased laulud ja loitsud vanast Soomest ja lood Skandinaaviast Rootsi kuninga õukonnast. Lisaks tabab teadjam kõrv 13. sajandi Hispaania kuninga ja andeka helilooja Alfonso El Sabio kirjutatud müstilisi kantiigasid, mis räägivad imedest, pühakutest (näiteks Neitsi Maarjast) ja draakonitest.

vaata pilte reserveeri laud!

Vürtskaupmehe tütar kaugel idamaalt…

aastaringselt

Rikka kaupmehe majja on peale pikka rännakut jõudnud vürtsikaupleja lähis idast, ühes tütrega. Tänutäheks lahke vastuvõtu eest pakub tütar meie maja rahvale imelist idamaist tantsukunsti.
Kaugete maade saladusi saate kogeda iga nädal pühapäeva, teisipäeva, kolmapäeva ja neljapäeva õhtuti.

vaata pilte reserveeri laud!

Olde Hansa Musicus…

JUBA 24. detsember kuni 26. detsember

Sellel pühadel tulevad meie maja muusikud juba alates kella 18.00 ja lõbustavaid meid kuni kella 21.00ni.

Trubaduurid, kes esitavad keskaegsetel pillidel nagu näiteks hurdy-gurdy, fiidel, torupill ja flöödid, 15. sajandil tegutsenud heliloojate loomingut. Kuulda saab muuhulgas armastuslaule, mis on kirjutatud vana Prantsusmaa kõige viljakama ja suurema helilooja Guillaume de Machaut poolt XIV sajandi alguses. Samuti lugusid vanast Pärsiast ja Armeeniast. Esitamisele tulevad ka haruldased laulud ja loitsud vanast Soomest ja lood Skandinaaviast Rootsi kuninga õukonnast. Lisaks tabab teadjam kõrv 13. sajandi Hispaania kuninga ja andeka helilooja Alfonso El Sabio kirjutatud müstilisi kantiigasid, mis räägivad imedest, pühakutest (näiteks Neitsi Maarjast) ja draakonitest.

vaata pilte reserveeri laud!

SULGE