kus me asume avamisajad +372 6279020
  • English
  • Eesti
  • Finnish
  • Russian

Olde Hansa majast

Austatud rännumehed, olete südamest oodatud
rikka kaupmehe majja Olde Hansasse!

Olde Hansa maja

Olde Hansa on rikka kaupmehe kodu, kus majarahva suureks missiooniks on tuua 700 aasta vanuste kiviseinte vahele ka 15. saj elu ja tehes seda võimalikult loomutruult ning ehedalt. Siin elatakse hansaaegsete kommete kohaselt, mis väljendub iga majalise teos ja sõnas. Kõik, mida külaline näeb, kuuleb, maitseb või katsuda saab, on tehtud tolleaegseid eeskujusid silmas pidades, nii et majjaastuja justkui ajarattasse satub, teejuhiks teenijarahvas

Olde Hansa keskaegses restoranis anname me kõik, et tuua sinule ajastutruu köögikunst ning just need õiged aqva vitae´d, mida mungad loonud on.

Olde Hansa kolm korrust oma 300 istekohaga on avastamist väärt söögikoht, mille iga seinamaaling, mööbliese või muu detail on seotud põneva loo või otstarbega.

Mida tähendab Olde Hansa?

Sõnad ‘Olde’ ja‘Hansa’ tulevad vanalt Saksamaalt ja tähendavad koos vana hõimu.

Tänu sellele, soovime ka meie läbi enda nime näidata tänulikkust ning olla uhked enda ajaloole. Pakkudes meie külalistele elamust, läbi meie perekonna ja teenijarahva.

Olde Hansa Gild – meie väärtuste kandja

See ühendab kogu majarahvast – õpipoisse, selle ja meistreid. Nii nagu keskajal, saavad siingi meistriks ainult need, kes meistritöö tegemise ette võtavad. Keskajal pidi selleks mitu aastat parimate käe all ametit õppima. Olde Hansas peab sell vähemasti aasta kaupmehemajas leiba teenima, enne kui meistrinimega uhkeldama saab hakata.

See traditsioon on kestnud oma 20 aastat ja meistriks on saanud u. 400 Olde Gildi liiget.

Olde Hansa Gildi voorusteks on ligimeseaustus, sõbrameelsus, usaldusväärsus, õiglus, ausameelsus, õpihimu, julgus ja tasakaalukus.

SULGE