kus me asume avamisajad +372 6279020
  • English
  • Eesti
  • Finnish
  • Russian

Lubage meil olla teejuhiks

Lubage meil olla teejuhiks…..
korduma kippuvad küsimused

Korduma kippuvad küsimused

Olde Hansaga on seotud palju põnevaid üllatusi ja paeluvaid fakte. Meilt küsitakse alalõpmata, miks me teeme seda, mida teeme, ja sellepärast oleme heameelega valmis vastama kõige sagedamini esitatud küsimustele:

Mis see Olde Hansa õigupoolest on?

– Olde Hansa on elamuslik õhtusöök Tallinna vanalinnas, mida lihtsalt peab nägema ja kogema.

– Sellest hetkest, kui Olde Hansa avas 1998. aastal oma uksed, on restoran puudutanud tuhandete rohkem kui 130 riigist tulnud reisijate südant ja hinge ning saanud kuulsaks üle kogu Euroopa.

– 2017 aastal einestas meie majas 6. miljones külaline.

Milline on Olde Hansa köök?

– Olde Hansa restoran on kuulus paljudel põhjustel, eelkõige aga oma silmapaistva keskaegse köögi poolest, millele pani alguse meisterkokk (peakokk) Emmanuel Wille ja mille uhkuseks on eriti:
Põdraliha – metssealiha – ulukivorstid – värskelt grillitud lõhe – roosipuding – meeõlu – käsitöönapsud.

– Viimase 19 aasta jooksul on meie meisterkokk taasloonud üle 100 keskaegse retsepti. Need on tehtud dokumenteeritud retseptide põhjal, mis on leitud selle piirkonna keskaegsetest tekstidest.

Miks ei ole menüüs kartuleid ega tomateid?

– kõikide pakutavate roogade kohta oleme otsinud teavet autentsetest keskaegsetest tekstidest ja need peegeldavad nii täpselt kui võimalik õhtusööke, mis valmistati 15. sajandi jõukates majapidamistes.

– Kartulid ja tomatid – kui nimetada vaid kahte toiduainet – ei kuulunud tollal veel eurooplaste toidulauale ja alles ootasid Uues Maailmas enda avastamist.

Kas teil on oma kool, kus te oma töötajaid ette valmistate?

– Jah, – Olde Hansa Gildis on nii meistreid, selle, kui õpipoisse. Just nii nagu keskajal anname ka meie oma teadmisi generatsioonide kaupa edasi ning igast sellist võib ühel päeval saada meister.

Kas teenijate rõivad on ajastutruud?

– Jah, – kuni viimse nõelapisteni! Meil on oma rätsep ja õmbleja, kes mõlemad uurivad keskaegseid rõivaid pisima detailini. Me ei jäta ühtegi kivi ümber keeramata, kui kontrollime mustrite ja kangaste autentsust ja teeme seda sama ka oma kuulsate üleskeeratud ninaga kingade puhul.

Miks Olde Hansas nii pime on?

– Tegelikult on Olde Hansas palju rohkem valgust, kui oleks olnud 15. sajandi õhtusöögi ajal, sest me kasutame oma söögisaalides lisavalgust, mis on – tõsi küll – peidetud.

– Klaasist aknad olid tollal luksus, mida võisid endale lubada ainult kõige rikkamad kodanikud, aknad olid sageli väikesed ja võimaldasid vaid minimaalset valgustust ja nii hädavajalikku tuulutust.

– Küünlavalgusel muutuvad meie teised meeled tundlikumaks, me tunneme paremini maitset, lõhju ja puudutusi ning ka vestlus sujub paremini – just nii, nagu see toimus ka 500 aastat tagasi.

– Me põletame Olde Hansas aastas rohkem kui 18 000 küünalt

Kui Olde Hansa on nii väga keskaegne, siis miks teil on WIFI?

– 15. sajandil andis perekonnapea külaliste käsutusse käskjalad, kes tõid ja viisid sõnumeid. Me teeme täpselt sedasama ja nimetame seda WIFI-ks.

Kas Olde Hansa on kallim kui teised vanalinna restoranid ja kui on, siis miks.

– Tegelikult ei ole. Meie hinnad on võrreldavad teiste Tallinna tipprestoranidega, aga me oleme läinud sammukese kaugemale, pakkudes ainulaadset teenust ja õhkkonda, mis on nii minevikutruu kui vähegi võimalik

– Meie mööbel, lauanõud ja joogiklaasid on valmistatud käsitsi, järgides ja austades 15. sajandi meistrite oskusi ja kavandeid

– Valmistame kõik road kõige parema kvaliteediga lihast, puu- ja juurviljadest, mille hangime kohapealt, et tagada toodete värskus – täpselt nii, nagu oleksid seda teinud kohalikud kokad 15. sajandil

– Olde Hansa on töötanud väsimatult selle nimel, et meie külastajad saaksid piiluda keskaega ja näha, kuidas einestasid meie esiisad – juba ainuüksi see on hindamatu kink, ja me loodame, et see on teie arvates väärt iga teie poolt kulutatud penni või münti!

Loodame, et vastused kõige sagedamini esitatud küsimustele aitavad teil paremini mõista Olde Hansa maailma ja nautida veel paremini meie poolt pakutavat keskaegset autentsust.

SULGE