Vastab Olde Hansa restoranijuht Aile Laansalu

Vastavalt valitsuse määrusele saavad külalised istet võtta kuni 10-liikmelistes seltskondades. Olde Hansa kaupmehemaja on suur, kuhu muidu mahuks oma 300 külalist. Määruse järgi hajutatult saab nüüd korraga kolmel korrusel istet võtta ligi 150 külalist. Sealhulgas on meil mitu kambrit, kus saab ka täielikult privaatselt oma seltskonnaga keskaegset söömaaega nautida. Käes on aeg, mil oma lähedastele tuleb eriti tähelepanu pöörata. Koduseinte vahelt välja tulemine loob natukenegi vaheldust ja miks mitte varjuda mõneks tunniks mõnda eraldatud soppi Olde Hansa kaupmehemajas. Paksud müürid, maalingud seintel, oma sadakond küünalt laudadel ja aknaorvades loovad miljöö, mis laseb külalistel mõneks ajaks mured seljataha jätta ja viia rändama. Mitte küll mitme maa ja mere taha, vaid ajas tagasi, mil Tallinn oli kuulus kaupmeestelinn Reval. Vaid mõni üksik detail tuletab meelde, et me ei viibi 15.sajandis. Nendeks on näiteks varuväljapääsu sildid, kaarditerminalid ja muidugi vältimatud desinfitseerimispudelid. Ka keskajal oli kurje haigusi, kuid ärgem unustagem, meie oleme tugevate ellujääjate järglased ja saame nüüdki hakkama.

Tervis ennekõike
Olde Hansa on aasta lõpuni avatud iga päev, järgides eriolukorra ettekirjutusi ja võimalikke muudatusi neis. Ka majarahvas sh.teenijapiigad ja -poisid, kokad ja aidamehed jälgivad oma tervist ning jäävad koju väiksemategi kõrvalekallete ilmnemisel. Palume ka kõigil külalistel, kes ei tunne end hästi, koju jääda ja end ravida. Tervis ei ole miski, millega riskida.

Kui võimalusi elamusteks on vähe
Olde Hansa on juba aastast 2008 korraldanud õhtusööke koos ajastutruude näitemängudega ja ega nüüdki teisiti saa. Siinkohal tasub kiirustada, sest seoses hajutamisreegliga täituvad näiteks advendietendused väga kiiresti.
Kes etendustele ei mahu, küsigu kindlasti Olde Hansa muusikute esinemiste kohta. Neid on jõuluajal tihedamini kui muidu.

Kui pidu siiski ei tule
Sellest hoolimata võivad tulla jõulud eriliselt, tellides Olde Hansa jõuluhõrgutised kulleriga koju. Peakokk Emmanuel Wille on mitmed tuntud road purki pistnud, et kodune jõululaud rikkalikumaks muuta. Näiteks on saadaval suitsuhapukapsad, vürtsine läätsemuhedik, üleöö küpsetatud seakoot, sibulamoos, magusatest mandlitest rääkimata. Lisaks on paljudes ettevõttes populaarsed kingitused Olde Hansa jõulukorvid ja kinkekaardid. Jõulukorv on väga unikaalne maitsete kombinatsioon sinu jõululauale ning kinkekaardiga saab igaüks endale sobival ajal söömingule tulla.

Küsi Olde Hansa jõululaudade kohta reserve@oldehansa.ee
Küsi jõuluhõrgutiste koju toomise kohta tellimus@oldehansa.ee
Põnevad jõulukingitused ja kinkekaardid www.shoppe.ee

Telli üks korralik sööming, sest juba keskajal käis meelalahutus koos korraliku kõhutäiega. 

Vali omale sööming SIIT  ja lisa see info reserveeringusse! 

Reserveeri laud