kus me asume avamisajad +372 6279020
  • English
  • Eesti
  • Finnish
  • Russian

Olde Hansa vastuvõtu pakkumine

KESKAEGNE ELAMUS OLDE HANSAS

Seltskondadele pakume keskaegseid sööminguid

Sööming on keskaegsete traditsioonidega õhtusöök küllusliku toiduvalikuga, mil hõrgutiste kogus on piiramatu–tuuakse soovi korral juurde nii palju kui vaja. Sööming algab kätepesu rituaaliga, mille järel juhatatakse külalised lauda, mis on juba eelroogadega kaetud. Enne sööma asumist valitakse seltskonnast lauaperemees, kes leivamurdmisega tähistab söömingu algust. Teenijapiigad tutvustavad kõiki roogi, mis laual on. Ka peatoidud tuuakse vaagnates ja kaussides ning külalised saavad kõike omavahel jagada. See tagab sotsiaalse suhtluse ja vabama õhkkonna. Kõige lõpuks tuuakse magusroog.

Sööming on vähemalt kaks tundi kestev keskaegne pidusöömaaeg, mis kindlasti jääb pikaks ajaks meelde.

KESKAEGNE ELAMUS OLDE HANSAS

Suurgildi pidu

Ehk kõige meeldejäävam üritus Olde Hansas on Suurgildi pidu. See pidulik ja uhke elamusprogramm annab aimu kuidas võis linna uhkeim pidustus välja näha 700 aastat tagasi. Lisaks rikkalikule toiduvalikule rõõmustavad külalisi keskaegsed trubaduurid ja heerold, protsessioon vanalinnas ja illusioon-roog. 

Olde Hansa Suurgildi pidu saab alguse Viru väravatest, kus heerold tervitab moosekantide ja lipukandjaga külalisi ning koos alustatakse pidulikus rongkäigus muusika saatel Olde Hansa majani liikumist. Heerold kuulutab üle linna, et auväärsed külalised on teel Rikaste Kaupmeeste Majja. Seal tervitab külalisi majaisand või majaemand ning pakub auväärsetele ühe soojendava tervitusjoogi. Suuremaks elamuseks on külalistel võimalus majja siseneda kõrvaluksest ja mööda autentset keskaegset keerdtreppi. Üles jõudes on eelroad laual külalisi juba ootamas. Võiks arvestada, et protsessioon, tervitusnapsud ja keerdtrepist üles kõndimine võib võtta aega 30-40 minutit.

Peoõhtut juhib heerold. Ta tutvustab tolleaegseid kombeid ja piduroogasid, korraldab külalsitele keskaegseid mänge ning hoiab meeleolu üleval. Õhtu vältel saavad külalised kuulata trubaduure, kes söömingu kõrvale tujuküllast loomingut mängivad.

Pidusöömingu puhul, nagu ikka, tuuakse lauda kõik road, mida külalised saavad vennalikult omavahel jagada. Kui miski saab laualt otsa, tuuakse seda vajadusel ikka juurde, mistõttu on arukas peole näljasena saabuda. Õhtu krooniks on kahe mehe vahel sissekantav illusioon-roog. Tavaliselt on selleks keskaegne koge ning selles tuuakse saali magusroog Aadlike sametine hõrgutis roosipuding.

Suurgildi peo programmilise osa maksumus on 1200 eurot ühe 21-100 pealise grupi kohta, millele lisandub valitud söömingu hind. Pidu kestab 3 tundi

KESKAEGNE ELAMUS OLDE HANSAS

Olevi gildi pidu

Olevi gildi pidu võib pidada Suurgildi peo väiksemaks vennaks. Kuigi külaliste arvult väiksem, ei ole see trall aga vähem meeldejääv. Olevi gildi pidu on sama suurjooneline ja keskaegsete traditsioonidega sisustatud.

Heerold koos moosekantidega tervitab külalisi maja ees ja pakub tervitusnapsu. Samuti on võimalik külalistel majja siseneda mööda keerdtreppi. Sellele järgneb kätepesu, lauaisanda valimine, leiva õnnistamine ja muud keskaegsed traditsioonid. Heerold tutvustab keskaegseid piduroogasid, meie maja legende, korraldab mänge ning teeb kõik selleks, et külalised tunneksid ennast igati hoituna. Ka trubaduurid hoiavad õhtu vältel külaliste tuju erinevate keskaegsete paladega üleval.

Lauda tuuakse kõik pidusöömingu road, mida omavahel jagada. Juhul kui midagi laualt otsa lõppeb, toovad usinad teenijad soovi korral toitu juurde ja nälga kohe kindlasti keegi ei jää. Õhtu tipphetkeks on saali sissekantav illusioon-roog, magustoit   Aadlike sametine hõrgutis roosipuding.

Olevi gildi peo programmilise osa maksumus on 750 eurot kuni 20 pealise grupi kohta, millele lisandub valitud söömingu hind. Pidu kestab 2 tundi.

SULGE